FAKÜLTEDEN HABERLER

TÜM HABERLER

Fakültemiz
Hakkında

İstinye Üniversitesi İletişim Fakültesi, her bir olayın ya da iletişimin medya araçları üzerinden aktarıldığı günümüzde öğrencilerini çağın hatta günün gereklerini ve ihtiyaçlarını bilerek yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda, müfredat ve akademik kadro planlamalarını gerçekleştiren iletişim fakültesi, mezunlarına sektörün birçok alanında çalışacak yetkinlikler kazandırmaktadır. Her bir öğrencisine ayrı ayrı değer veren ve gelişimlerinde onlara yol arkadaşı olan fakülte, ekipmanları, ders araç gereçleri ve sektörle işbirlikleri sayesinde öğrencilerini daha mezun olmadan günün koşullarına hazır hale getirmektedir. Bu noktada, akademisyenler sektörden kişilerle buluşmalar planlamakta, başarılı öğrencilere sektörde ve medya merkezinde staj imkânı sunmakta ve henüz mezun olmamış öğrenciye sektörde çalışacak bilgi birikimi ve özgüveni vadetmektedir. 

Dekanın Mesajı

Prof. Dr. Peyami ÇELİKCAN

Prof. Dr. Peyami ÇELİKCAN
Dekan

İletişim, şüphesiz 21. yüzyılda modernitenin simgesidir ve kapsamı hesaplanamaz. Sosyal ve kültürel ilişkilerde temel rol oynayan iletişim, gelecek nesillerin eğitileceği mükemmel araçların başında yer alır. İstinye Üniversitesi İletişim Fakültesi, bu noktada, kuramsal ve uygulamalı iletişim alanında, hümanist ve kültürel öğrenmeyi besleyen bir eğitim anlayışına sahiptir. 

İstinye Üniversitesi İletişim Fakültesi, Sosyal ve Beşeri Bilimler alanının gerçeği yansıtıcı yaklaşımını, mevcut ve geçmiş olayları eleştirel bir gözle analizini sağlar; bireysel ve sosyal sorular hakkında akıl yürütmek için gerekli eğitimi sağlar. İstinye Üniversitesi İletişim Fakültesi, gözlemleme, soyutlama, mantıksal terimlerle tartışma, hakikat arayışı ve yaratıcılığı geliştirme yeteneğini geliştirir.

Sınıfların dinamizmi, teknolojik altyapı, öğrencilere sunulan seçenekler, seçkin akademik kadrosu sektör profesyonellerinin katılımı ile iletişim alanının dinamizmine uygun bir iklim İstinye Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde siz değerli öğrencilerimizi bekliyor. 

İstinye Üniversitesi İletişim Fakültesi, kuramsal, tasarım ve uygulamalı İletişim alanında çalışmak isteyen, başarı ve profesyonel tanınma için çabalamaya ve rekabet etmeye istekli herkes için ideal bir fakültedir. Düşünen, düşündüğünü ürettikleri ifade eden gençleri İstinye Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne bekliyoruz…